Entegre Su Tutuculu Koaksiyal Devreler

Altech iğnesiz konektörlü, su tutuculu, patentli, koaksiyel solunum devresi düşük akım anestezisinin negatif etkilerinden olan ekspiryum hattında su birikiminin önüne geçilmesi için tasarlanmıştır. 

Patentli su tutucu üzerinde yer alan iğnesiz konektörler devre içerisinde biriken enfekte sıvının sağlık çalışanlarına veya diğer hastalara temas etmeden sistemden enjektörlerle boşaltılmasını sağlar.

  • Devrede düşük akım anestezi kaynaklı yoğuşan suyu içerisinde hapseder.
  • Kontamine su tutucu içeriğinin kapalı sistemle boşaltılması sayesinde çapraz kontaminasyon riskini engeller.

Tam Kapalı Ventilasyon

İğnesiz konektörlü patentli su tutucunun ortam havasına açılmaya ihtiyaç duymayan tasarımı sayesinde invaziv ventilasyon esnasında solunum devresi dış ortama açılmaz ve özellikle Sepsis ve VİP (Ventilatör İlişkin Pnömoni)’nin negatif etkilerinin ve uzamış hastane yatış sürelerinin önüne geçilmiş olur. Ayrıca su tutucunun ortam havasına açılmaması PEEP (Positive End Expiratory Pressure) basıncının düşmesini engellemektedir. Böylelikle hastanın oksijenasyonu ile ortalama hava yolu basıncını korumaktadır. 360 derece dönebilir hasta bağlantısı sayesinde su tutucu pozisyonu cerrahi supine veya prone pozisyona göre ayarlanabilir.

Tam kapalı sistem solunum devreleri özellikle sağlık personelini, hastaları, ventilatör ve anestezi cihazlarını bulaşıcılığı yüksek olan hastalıklardan korumada ve ilgili hastalıkların sonraki hastalara geçmesini önlemede hayati fonksiyona sahiptir.


Doğal Isıtma

Altech koaksiyel solunum devreleri ekspiryumdaki ısıyı, inspiryum hattının çevresinde 360 derece açıyla transfer ederek solunan havayı doğal yoldan ısıtıp, nemlendirirken; ısı ve nem filtrelerine olan ihtiyacınızı azaltır. Böylece hasta için hem ideal soluma ısısı sağlanmış olur hem de kullanılan anestezik gazların verimi artar.


Ameliyathaneden Yoğun Bakım Ünitesine Tek Devreyle Transfer

Entegre ekspiratuar su tutucu sayesinde hasta aynı solunum devresi ile yoğun bakım ünitesine transfer edilebilir ve aynı devre yoğun bakım ünitesinde de kullanılabilir. Böylece hem solunum devresi tüketiminde tasarruf sağlanır hem de devre değişimi sırasında yaşanabilecek oksijenasyonda bozulma ve PEEP (Positive End Expiratory Pressure) basınç kaybı gibi operasyonel sıkıntılar önlenebilir.

Düşük Akımda Daha Güvenli

Entegre CO2 örnekleme hattı kapnografi cihazı yoluyla soluk sonu CO2 ölçümünü mümkün kılar. Böylelikle düşük akım anestezideki tekrar nefes alma riski elimine edilir. Ayrıca ısı ve ekspirasyon basıncı ölçümlerini mümkün kılan konektör çıkışları ile donatılmıştır.


Hafif Ağırlık, Düşük Rezistans

Polietilen özellikte hafif tek hatlı hortum yapısı hastanın yapay solunum yolunda daha az tork etkisi yaratır ve ameliyathanedeki malzeme karmaşasını minimuma indirir.

 

 

 

Entegre Su Tutuculu Koaksiyal Devreler