Septiflow Tek Hatlı Septum Duvarlı Devreler

Altech Septiflow renkli septum duvarı ile bölünmüş çift lümenli ve entegre iğnesiz konektörlü su tutuculu patentli solunum devresi düşük akım anestezisinin ve uzun süreli yoğun bakım yatışlarının negatif etkilerinden olan ekspiryum hattında su birikiminin önüne geçilmesi için tasarlanmıştır.

Patentli su tutucu üzerinde yer alan iğnesiz konektörler devre içerisinde biriken enfekte sıvının sağlık çalışanlarına veya diğer hastalara temas etmeden sistemden enjektörlerle boşaltılmasını sağlar.

  • Devrede yoğuşma kaynaklı biriken suyu içerisinde hapseder.
  • Kontamine su tutucu içeriğinin kapalı sistemle boşaltılması sayesinde çapraz kontaminasyon riskini engeller.

Tam Kapalı Ventilasyon

İğnesiz konektörlü patentli su tutucunun ortam havasına açılmaya ihtiyaç duymayan tasarımı sayesinde invaziv ventilasyon esnasında solunum devresi dış ortama açılmaz ve özellikle Sepsis ve VİP (Ventilatör İlişkin Pnömoni)’nin negatif etkilerinin ve uzamış hastane yatış sürelerinin önüne geçilmiş olur. Ayrıca su tutucunun ortam havasına açılmaması PEEP (Positive End Expiratory Pressure) basıncının düşmesini engellemekte ve böylelikle hastanın oksijenasyonunu ile ortalama hava yolu basıncını korumaktadır. 360 derece dönebilir hasta bağlantısı sayesinde su tutucu pozisyonu cerrahi supine veya prone pozisyona göre ayarlanabilir.

Tam kapalı sistem solunum devreleri özellikle sağlık personelini, hastaları, ventilatör ve anestezi cihazlarını bulaşıcılığı yüksek olan hastalıklardan korumak; bu hastalıkların sonraki hastalara geçmesini önlemede hayati fonksiyon taşımaktadır.

Pediatrik ve Yetişkin Hastalar için Tek Solunum Devresi

4,5 kg'dan daha ağır olan tüm hastalarda kullanılabilir. Böylece tek ürün kodu ile daha etkin stok yönetimi yapılabilir.

Doğal Isıtma

Septiflow ekspiryumdaki ısıyı, inspiryum hattına transfer ederek solunan havayı doğal yoldan ısıtıp, nemlendirirken; ısı ve nem filtrelerine olan ihtiyacınızı azaltır. Böylece hasta için hem ideal soluma ısısı sağlanmış olur hem de kullanılan anestezik gazların verimi artar.

Düşük Akımda Daha Güvenli

Entegre CO2 örnekleme hattı kapnografi cihazı yoluyla soluk sonu CO2 ölçümünü mümkün kılar; böylelikle düşük akım anestezideki tekrar nefes alma riski elimine edilir.

Hafif Ağırlık, Düşük Rezistans

Koruge yapıda Polietilen hafif Tek Hortum Hattı hastanın yapay solunum yolunda daha az tork etkisi yaratır. Altech Septiflow geleneksel çift hatlı devrelerden %25 daha hafiftir.
Devrenin boylamasına ikiye bölünmüş olması kompliyansı azaltarak hastaya giden toplam hacmi yükseltir. Ayarlanan değerlerle elde edilen değerler birebir aynıdır.

 

Kataloğu İncelemek İçin Tıklayınız! 

Septiflow Tek Hatlı Septum Duvarlı Devreler